Ексклузивно Президентът връчи мандата на ИТН. Кандидатът за премиер е Пламен Николов (видео)

Надал без проблеми във втория кръг на US Open, вижте програмата за двубоите тази вечер

OFFNews Последна промяна на 30 август 2018 в 10:56 1138 0

Световният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал премина успешно и втория кръг на турнира от Големия шлем US Open, след като победи канадеца Васек Поспишил с 6:3, 6:4, 6:2. По този начин Матадора направи поредна крачка към защитата на титлата си в надпреварата на САЩ.

В първия сет настоящият шампион проби във втория гейм, а до края на частта двамата си взимаха подаванията и дори не се стигна до нови точки за пробив.

Вторият сет обаче започна по-добре за канадеца и той проби в шестия гейм, но последва моментален рибрейк. Надал отговори и с още един пробив за 5:4, а след това си спечели подаването на нула.

В третия сет той проби в първия и петия гейм, за да стигне до крайния успех. Следващият противник на испанеца е Карен Хачанов.

В друг интересен двубой снощи Фернандо Вердаско изненада неприятно Анди Мъри и го победи след 7:5, 2:6, 6:4, 6:4. По този начин британецът, който още не е физически и кондиционно напълно готов за битки 3 от 5 сета отпадна рано от надпреварата.

Двамата прекараха на корта общо 3 часа и половина, а в играта на Мъри определено си личеше липсата на добра подготовка за турнира.

Иначе днес на корта ще видим част от водещите фаворити като Роджър Федерер, Новак Джокович, Петра Квитова, Ангелик Кербер и Александър Зверев.

Ето разписанието за деня:

Централен корт "Артър Аш", след 19,00 часа българско време: Йохана Ларсон - Ангелик Кербер Беноа Пер - Роджър Федерер не преди 02,00 часа: Новак Джокович - Тенис Сандгрен Мария Шарапова - Сорана Кърстя

Корт "Луис Армстронг", след 18,00 часа: Петра Квитова - Иафан Ванг Никола Маю - Александър Зверев Мадисън Кийс - Бернарда Пера не преди 02,00 часа: Гаел Монфис - Кей Нишикори Леся Цуренко - Каролина Вожняцки

Грандстенд, след 18,00 часа: Алиаксандра Саснович - Дария Касаткина Каролин Гарсия - Моника Пуиг Люка Пуй - Маркос Багдатис 00,00 часа: Марин Чилич - Убер Хуркаш

Корт №17, след 18,00 часа: Наоми Осака - Юлия Глушко Ник Кириос - Пиер-Юге Ербер Южени Бушар - Маркета Вондрушова Алекс Де Минор - Франсис Тиафо

Корт№5, след 18,00 часа: Фабио Фонини - Джон Милман Тейлър Таусенд - Йелена Остапенко Кристина Младенович - Карла Суарес Наваро Ласло Джере - Ришар Гаске

Корт №10, след 18,00 часа: Михаил Кукушкин - Хьон Чунг Кики Бертенс - Франческо Ди Лоренцо Робин Хаасе - Давид Гофен Катерина Синякова - Айла Томлянович

Корт №13, след 18,00 часа: Вера Звонарьова - Арина Сабаленка Диего Шварцман - Хауме Мунар Александра Крунич - Кирстен Флипкенс

Корт №7, след 18,00 часа: - два мача при двойките Жоао Соуса - Пабло-Кареньо Буста

Корт №11, след 18,00 часа: Доминика Цибулкова - Су-Вей Сие Жулиен Бенето - Ян-Ленард Щруф

Корт №12, след 18,00 часа: - мач на двойки Матю Ебдън - Филип Колшрайбер

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови