
Клиенти и служители на ИКЕА в Дания бяха принудени да нощуват в магазин на веригата, блокирани там от снежна буря, съобщава Би Би Си.
30 сантиметра сняг се натрупаха в град Олборг и 25-те души нямаха възможност да се приберат у дома. И така групата си постлала легла от изложените в салона на магазина, вечеряла в ресторанта на ИКЕА, погледала телевизия и заспала.
Няколко служители на съседен магазин, за играчки, също помолили ИКЕА да ги подслони.
Части от Западна Дания бяха сериозно засегнати от снеговалежа. 300 души прекараха нощта на летището в Олборг. Полицията предупреди шофьорите да бъдат бдителни заради метеорологичните условия.
Това определено беше нова ситуация за нас, казва управителят на магазина Питър Елмроуз. Той и съпругата му също нощували в магазина. Събрахме се в закусвалнята, откъдето си взехме храна и напитки и където имаше телевизор. Нямаше какво да направим за ситуацията. Просто бяхме щастливи, че имаме подслон - казва той пред в. Ekstra Bladet.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
ДБилиСте
Кирил Петков: Започва обединението на добрите сили
ДБилиСте
Тежки боеве край Бахмут и Угледар, най-малко 10 души са загинали при руски обстрел
ДБилиСте
ГЕРБ: Посредници са спечелили 800 млн. лв. от продажба на българско оръжие за Украйна
Propaganda
Топ тенисист попадна в политически скандал: Азербайджан поиска наказание за Карен Хачанов