Шведите са хора, които много уважават личното пространство. Докато в страната и по света текат дебати дали решението на шведските власти да не въвеждат строги мерки за социална изолация е удачно, едно правило изглежда се спазва от гражданите там, без да има нужда да бъде официално регламентирано.
А именно - правилото да стоиш на метър и половина-два от следващия на опашката за шведите не е новост, въведена заради епидемията от коронавирус, а въпрос на навик.
Затова и през последните седмици в социалните мрежи набира популярност мемето как шведите чакат на автобусна спирка - преди епидемията и в разгара й.

Както се вижда - никаква разлика няма. Шведите просто са свикнали да спазват дистанция.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец