Русе е поредната спирка на участниците във веломаратона "Дунав Ултра". Около 50 велосипедисти се очаква да преминат днес през града, а други 50 са били посрещнати вчера от заместник-кмета Златомира Стефанова, съобщиха от кметството.
Служителите на Туристическия информационен център към община Русе посрещат велосипедистите с освежителни напитки и плодове.
От Русе участниците се отправят към Тутракан и Силистра, докато достигнат крайната си цел - Дуранкулак.
От кметството припомнят, че 740-километровият преход "Дунав Ултра" включва 119 населени места - 17 града и 102 села. Той е определен за веломаршрут №1 в България. Целта е популяризиране на населените места по поречието на Дунав.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец