Немската звезда в колоезденето Марсел Кител разтрогна договора си с Katusha-Aplecin и си взе временна почивка.
Кител стана част от отбора през 2018 година, но така и не успя да постигне високи резултати.
"Контрактът ми с Katusha-Alpecin е прекратен. Това беше доста трудно решение за мен. Обичам колоезденето, страстта ми към него не е угаснала, но също така съм наясно, че се иска много от мен и трябва да направя нещо повече, за да бъда успешен. В последните два месеца се чувствам изтощен. Не съм готов да се представя на високо ниво. Реших да си взема временна почивка, за да помисля за бъдещите ми цели и да си направя план", сподели Кител.
"Искам да благодаря на отбора за постоянната поддръжка през последната година и половина. Тежко ми е, че не мога да отвърна на това отношение с победи и добри резултати", добави той.
30-годишният Кител има 14 етапни победи в Тур дьо Франс и е световен шампион в отборното състезание.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец