Василен Петров 14 октомври 2022 в 12:27 614 1

Уест Хем

Снимка GettyImages

Английския състав е категоричен лидер в групата с 12 точки.

Уест Хем победи Андерлехт с 2:1 в мач от група "В" на турнира Лига Европа. Срещата се игра на "Лондон Стейдиъм".

Британците доста бързо откриха резултата, след като Саид Бенрама отбеляза гол в 14-ата минута. Джаред Боуен покачи преднината в 30-ата минута, след като получи голово подаване от Емерсон Палмиери.

Белгийският състав успя да върне едно попадение чак в 88-ата минута, когато Себастиано Еспозито се разписа от дузпа.

По този начин Уест Хем събра актив от цели 12 точки и продължава убедително да е първенец в своята група. Андерлехт има само 4 и заема трета позиция. В другата среща от групата Силкеборг съсипа ФКСБ с 5:0 в Букурещ. Датският тим е подгласник в групата, докато румънците имат 4 точки.

1587

1

Lyusien

14.10 2022 в 13:21

Дааа, добрите побеждават, но като видя резултат 5:0 в такъв турнир, си задавам въпрос: тези клубове какво търсят тук, как стигнаха до тази фаза?