Титаничният Реал е крал на Европа за трети пореден път (видео)

OFFNews 26 май 2018 в 23:38 4927 0

Снимка Twitter

Истински спектакъл! Реал Мадрид победи категорично Ливърпул с 3:1 на стадион "Олимпийски" в Kиев и триумфира с титлата на Шампионска лига за безпрецедентния трети пореден път.

Този мач ще се запомни с фрапантните грешки на Лорис Кариус, който буквално подари трофея на испанците, с две безумни прояви, довели до два гола на "белия балет".

В 51-ата минута той търкулна топката в крака на Карим Бензема за 1:0, а в 83-ата позволи на кълбото да мине през ръцете му след удар на Гарет Бейл от почти 30 метра.

Уелсецът реализира и фамозен гол със задна ножица в 64-ата минута. За "червените" точен бе Садио Мане в 51-ата. Английският тим загуби звездата си Мохамед Салах в 30-ата минута. Египтянинът напусна с контузия, дошла при единобороство със Серхио Рамос.

В състава на "кралете" също имаше подобни проблеми. Дани Карвахал се контузи през първото полувреме и също бе принудително заменен. Реал продължава да е абсолютен рекордьор след несравнимите тринайсет титли от Шампионската лига.