ЦСКА загуби от съперника на Лудогорец в Шампионската лига (видео)

OFFNews 27 юни 2019 в 21:04 2441 0

ЦСКА загуби от отбора, който ще се изправи срещу Лудогорец в Шампионската лига - Ференцварош. "Червените" отстъпиха с 0:1 във втората си контрола на австрийска земя.

Единственото попадение в срещата бе дело на Токмак в 71-ата минута. Проверката бе втора за унгарците, които снощи загубиха с 1:2 на Ред Бул Брагантино. Контролната среща бе изгледана от помощник треньора на Лудогорец Станислав Генчев.

Първият точен удар бе в 4-ата минута. Тогава Роланд Варга стреля от пряк свободен удар, но Витаутас Черниаускас улови. Девет минути след това отново вратарят на ЦСКА се намеси добри, избивайки бомбен удар на Варга.

Али Соу с мощен шут прати топката в гредата в 23-ата минута след бърза контраатака. До края на полувремето Евандро и Соу пропиляха нови добри възможности да изведат ЦСКА напред в резултата.

В 71-ата минута Ференцварош откри резултата. Токмак получи топката малко след центъра на терена, стигна до наказателното поле и след шут по земя в долния ляв ъгъл вкара за 0:1.

В последните секунди Денис Давидов имаше възможност да изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но стражът на унгарците се намеси решително.

Това е първа загуба за ЦСКА в контролите, след като до момента "червените" постигнаха два успеха с по 3:0 над Локомотив Горна Оряховица и чешкия Прибрам.

Третата проверка "армейците" по време на лагера в алпийската страна е срещу Шахтьор Донецк в неделя (30 юни) от 11:00 часа австрийско (12:00 българско) време в Das.Goldberg-Stadion.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 1. Илия Шаламанов, 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 17. Енрике Рафаел