Василен Петров 26 октомври 2022 в 11:42 840 0

РБ Лайпциг срещу Реал Мадрид

Снимка GettyImages

Това бе първа загуба за "белия балет" след началото на новия сезон.

РБ Лайпциг сътвори истинско футболно чудо, побеждавайки действащия европейски шампион Реал Мадрид с 3:2. Това бе първо поражение за състава на Карло Анчелоти от началото на настоящата кампания във всички надпревари. До момента "кралете" не бяха изпитвали вкуса на загубата нито в Шампионска лига, нито в испанското първенство.

Йошко Гвардиол изведе домакините напред в 13-ата минута, докато три по-късно Кристофър Нкунку удвои аванса. Преди почивката Винисиус Жуниор успя да върне едно попадение, в 44-ата минута на двубоя. Нападателят Тимо Вернер обаче върна преднината от два гола за германския тим в 81-ата минута на сблъсъка. В продълженията на срещата, в 94-ата минута, Родриго Гоеш изпълни дузпа, с която оформи крайния резултат.

Може би единствената положителна новина за Реал е, че отборът вече си бе гарантирал място в осминафиналната фаза на турнира.