РБ Лайпциг сътвори истинско футболно чудо, побеждавайки действащия европейски шампион Реал Мадрид с 3:2. Това бе първо поражение за състава на Карло Анчелоти от началото на настоящата кампания във всички надпревари. До момента "кралете" не бяха изпитвали вкуса на загубата нито в Шампионска лига, нито в испанското първенство.
Йошко Гвардиол изведе домакините напред в 13-ата минута, докато три по-късно Кристофър Нкунку удвои аванса. Преди почивката Винисиус Жуниор успя да върне едно попадение, в 44-ата минута на двубоя. Нападателят Тимо Вернер обаче върна преднината от два гола за германския тим в 81-ата минута на сблъсъка. В продълженията на срещата, в 94-ата минута, Родриго Гоеш изпълни дузпа, с която оформи крайния резултат.
Може би единствената положителна новина за Реал е, че отборът вече си бе гарантирал място в осминафиналната фаза на турнира.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни