Манчестър Сити и Интер си осигуриха комфортен аванс

OFFNews 12 април 2023 в 08:13 1632 0

Интер

"Нерадзурите" почти се класираха на полуфинал

Отборите на Манчестър Сити и Интер спечелиха първите си срещи от четвъртфиналите в Шампионската лига и си осигуриха комфортен аванс преди реваншите.

Английският тим победи гостуващия Байерн Мюнхен с 3:0 и взе убедителен аванс преди реванша в Германия. Интер пък надделя като гост над португалския Бенфика с 2:0 и вече се вижда на полуфинал.

На стадион "Етихад" попаденията за домакините отбелязаха Родри в 27-ата минута, Бернандо Силва в 70-ата и Ерлинг Холанд в 76-ата минута.

Срещата-реванш е следващата сряда в Мюнхен, а Байерн е на път да отпадне на четвъртфиналите за трета поредна година.

В другата среща тази вечер Интер спечели срещу Бенфика в Португалия с 2:0 с попадения на Николо Барела и Ромелу Лукаку. За домакините това е първа загуба в турнира за този сезон.

Така играчите на Симоне Индзаги взеха аванс преди реванша, който е на "Сан Сиро" следващата сряда.

В другите два четвъртфинала в сряда ще се срещнат Милан - Наполи и Реал Мадрид - Челси.