Лудогорец се спаси от голям резил за Купата

OFFNews 21 септември 2017 в 18:40 2484 1

Лудогорец беше на крачка от голям резил и отпадане още в 1/16-финалите на турнира за Купата на България срещу непретенциозния тим на Оборище Панагюрище, който се подвизава във Втора лига.

"Орлите" излязоха с много от резервите, но това не е оправдание за мъките на терена. Редовните 90 минути завършиха 1:1, като първо Жуниор Кишада изведе Лудогорец напред в 40-ата минута.

В 78-ата Георги Нетов шокира гостите с изравнителен гол, който вкара мача в продължения. В тях влезлият като резерва румънец Клаудиу Кешеру вкара два гола и направи резултата 3:1.

В 118-ата обаче Мартин Василев намали и разградчани трябваше да треперят до последния съдийски сигнал. До сензация обаче не се стигна и така Лудогорец се присъедини към останалите 1/8-финалисти.

В друг мач от 1/16-финалите Локомотив (Пловдив) спечели с 3:1 пловдивското дерби срещу съгражданите си от Марица и намери място на 1/8-финалите. Попаденията за тима на Войн Войнов вкараха Дино Мартинович, Симеон Райков и Димо Бакалов, а за "жълто-сините" гол мушна Венцислав Гюзелев.

ОБОРИЩЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3 след продължения, 1:1 в редовното време