Ливърпул зарадва конкурентите за топ 4

OFFNews 07 май 2017 в 17:33 1916 0

Отборът на Ливърпул направи нова грешка стъпка в Премиър лийг намали шансовете си за четвъртото място и участие в Шампионската лига през новия сезон.

"Мърсисайдци" не успяха да отбележат гол на Саутхамптън и срещата на "Анфийлд" завърши 0:0. Джеймс Милнър пропусна дузпа в 66-ата минута, но това бе една от редките ситуации, в които домакините бяха близо до попадение. "Светците" пък завършиха първата част без удар към вратата за първи път от август 2012 г.

След почивката гостите рядко минаваха центъра, но не допускаха положения пред вратата си. Така се стигна до 66-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Джак Стивънс.

Милнър не успя да преодолее Форстър, който уцели посоката на стрелба и спаси. Това е първа пропусната дузпа за Милнър от ноември 2009 г.

През този сезон Ливърпул няма отбелязан гол срещу Саутхамптън в три мача. Шампионатният двубой на "Сейнт Мерис" завърши 0:0, а в полуфиналите за Купата на Лигата "светците" спечелиха и двата мача с по 1:0.