Ливърпул и Хъл Сити на 1/2-финал

OFFNews 30 ноември 2016 в 01:01 1915 0

Ливърпул и Хъл Сити се класираха на полуфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия, след като победиха съответно Лийдс и Нюкасъл.

"Мърсисайдци" победиха с 2:0, а в герой на мача се превърна 17-годишния халф Бен Уудбърн, който оформи крайния резултат в 81-ата минута. Пет минути преди това Дивок Ориги даде аванс за "червените", които играха с черни ленти в памет на жертвите от самолетната  катастрофа в Колумбия.

Много по-драматичен беше другия 1/4-финал, чийто победител беше определен след изпълнения на дузпи, след като в редовното време Хъл Сити и Нюкасъл не си отбелязаха гол. При дузпите Якупович хвана ударите на Джонджо Шелви и Йоан Гуфран, а Дуайт Гейл нацели напречната греда.

В същото време Снодграс, Майкъл Доусън и Том Хъдълстоун бяха точни за Хъл и пратиха тима си на полуфиналите.

Днес са и следващите два 1/4-финала, като в тях се сблъскват Манчестър Юнайтед - Уест Хам и Арсенал - Саутхемптън.