Лацио изтръгна Суперкупата на Италия от Ювентус

OFFNews 14 август 2017 в 00:03 1587 0

Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия, след като надигра драматично с 3:2 шампиона Ювентус във финалния сблъсък за трофея на стадион “Олимпико” в Рим.

Двата тима направиха страхотно зрелище и държаха зрителите в напрежение до последната секунда. Чиро Имобиле реализира първите два гола във вратата на “бианконерите”.

Той сам си изработи дузпа и откри резултата в 32-ата минута, а в 54-ата вкара и втори за своя тим. Юве обаче показа характер и успя да изравни с два гола на Пауло Дибала в 85-ата и 90-ата минута от дузпа.

В 3-ата минута на добавеното време обаче Алесандро Мурджа се превърна в герой за “Орлите”, вкарвайки за крайното 3:2 в тяхна полза.

Така Лацио затвърди репутацията си на турнирен боец и даде заявка за силен сезон в Серия А. Римляните завоюваха Суперкупата за 4-ти път в своята история, докато за Ювентус това бе 6-ти загубен финал.

“Бианконерите” обаче остават с най-много отличия - 7, колкото има и Милан.