Хаос и безредици на финала за Суперкупата в Аржентина

Василен Петров 07 ноември 2022 в 11:42 961 1

Бока Хуниорс срещу Расинг

Снимка БГНЕС

Срещата включваше три попадения, десет червени картона и много любопитни моменти.

Финалната среща за Суперкупата на Аржентина между съставите на Бока Хуниорс и Расинг ще бъде запомнена, но не с футболно майсторство и красиви попадения, а заради масовия хаос на стадион "Ещадио Парке Ла Педрера", който доведе до показването на 10 червени картона.

Редовното време завърши при резултат 1:1 след голове на Норберто Бриаско и Матиас Рохас. Нищо обаче не даваше индикации за неприятните моменти, които настъпиха в 30-минутното продължение на мача.

Продължението стартира с два червени картона и за двата тима.

Ексцесиите настъпиха след гола на Карлос Алкарас в 118-ата минута. На игрището започна меле, заради което главният съдия Факундо Тельо започна да вади картони един след друг.

В отбора, който пръв откри резултата, бяха наказани нападателят Алкарас и Кабелос, докато Луис Адвинкула, Карлос Самбрано, Диего Гонзалес, Франк Фабра и Дарио Бенедето директно бяха изпратени в съблекалнята.

По този начин Бока Хуниорс остана със само шестима футболисти в игра, което ознаменува и ранния край на финала. Трофеят бе спечелен от Расинг.