Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Барселона се съвзе и заби звучен шамар на Атлетик Билбао

Василен Петров 24 октомври 2022 в 11:24 1429 1

Барселона срещу Атлетик Билбао

Снимка GettyImages

"Каталунците" се справиха с лекота при домакинството на Билбао, осигурявайки си успеха още през първата част.

Барселона показа истинското си лице и разгроми Атлетик Билбао с 4:0 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига. Мачът се игра на стадион "Камп Ноу".

"Каталунците" лишиха двубоя от интрига още през първото полувреме, отбелязвайки цели три безответни попадения.

Осман Дембеле откри резултата за домакините, а не след дълго Серджи Роберто покачи на 2:0. Роберт Левандовски успя да реализира дежурния си гол с цветовете на испанския колос, за да направи разликата класическа. Феран Торес пък съумя да оформи крайната победа с точен изстрел в 73-ата минута.

Това се явява втори последователен триумф за "блаугранас" със същия резултат срещу този съперник, подобно на миналата кампания.

По този начин съставът на Шави Ернандес събра актив от 28 точки, продължавайки да заема второ място в първенството, с 3 по-малко от големия съперник Реал Мадрид. Атлетик Билбао, от своя страна, са на седма позиция с 18 пункта.