3 от 4 мача в Лига Европа решени след продължение

OFFNews 21 април 2017 в 00:55 2739 0

Рядко срещана драма се разви в реваншите на 1/4-финалите от турнира Лига Европа тази вечер. В 3 от общо 4-те двубоя се решиха след продъжения. В единият от тях Mанчестър Юнайтед победи Андерлехт с 2:1 и с общ резултат 3:2 се класира напред в турнира.

Хенрих Мхитарян откри резултата на "Олд Трафорд" още в 9-ата минута, след като шутира в долния ляв ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря Рубен Мартинес.

В 32-ата минута Софиан Хани върна интригата в мача, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отбелязва изравнително попадение.

Стигна се до продължения, които принудително пропусна нападателят на "червените дяволи" Златан Ибрахимович, който получи много неприятна контузия в коляното точно секунди преди края на редовното време.

Юнайтед успяха да поведат две минути след началото на второто продължение. Маркъс Рашфорд отправи неспасяем изстрел от близко разстояние и резултатът стана 2:1.