Габриела и Стефани Стоеви постигнаха престижна победа на големия турнир по бадминтон в китайския град Фучжоу, който е от сериите "Супер 750" и e с награден фонд 700 000 долара.
Българките се класираха за 1/4-финалите, след като надвиха олимпийските шампионки от Рио 2016 Мисаки Мацумото и Аяка Такахаши (Япония) с 21:11, 21:177 след 47 минути игра, съобщава БНР.
Това е третата победа на сестри Стоеви над именитите японки, които са четвърти в света. Следващите съпернички на европейските шампионки за 2018 година са петите в схемата Со Хи Ли и Сън Чан Шин от Южна Корея.
Българките са с отрицателен баланс 2-4 срещу азиатките, от които загубиха на четвъртфиналите в Париж на 25 октомври.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8006
1
07.11 2019 в 13:24
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци