Кливлънд шокира Филаделфия, Уориърс спря пропадането

OFFNews 24 ноември 2018 в 10:04 2112 0

В среща от НБА играна през изминалата вечер, Кливлънд Кавалиерс спечели изненадващо гостуването си на Филаделфия. Двата отбора си размениха по една четвърт до полувремето, като то дойде при абсолютно равенство 54:54.

През второто полувреме момчетата на Лари Дрю включиха на по-висока предавка и в крайна сметка надделяха със 112:121. От стартовата петица само Дейвид Нваба не записа двуцифрен точков актив - Чеди Осман 20, Тристан Томпсън 18, Родни Худ 25, Колин Секстън 23. Томпсън успя да овладее и 13 борби, а силно вкючване от пейката направи Джордан Кларксън, реализирайки 20 точки.

За загубилите Джоел Ембийд вкара 24 и записа 12 борби, а Бен Симънс се отчете с 22 точки и 10 асистенции. Джей Джей Редик и Джими Бътлър също бяха доста резултатни, записвайки съответно 23 и 22 точки. Загубата беляза и края на серията на 76ърс от 20 поредни победи вкъщи.

Няколко часа по-късно Голдън Стейт Уориърс се наложи у дома над Портланд Трейл Блейзърс със 125:97. Без Стеф Къри и Дреймънд Грийн "шампионите" спряха серията си от 4 поредни загуби. Кевин Дюрант вкара 32 точки при 61.9 процента точна стрелба. Клей Томпсън също бе на висота със своите 31 точки. За Портланд най-резултатен бе гардът Деймиън Лилард с 23 точки, а центърът Юсуф Нуркич добави 22.