Днес ще бъдат унищожени 5 ниви с марихуана, общо около 100 дка, в землищата на Бургас, Петрич, Струмяни и Златарево. Нивите с конопени растения са в труднодостъпни места, някои се намират високо в планината.

Това заяви главен комисар Антон Златанов, шеф на „Гранична полиция".
Целта малко преди откриването на учебната година все по-малко наркотични вещества да достигат до нашите деца, допълни той. От началото на месеца са образувани 14 досъдебни производства, задържани са осем лица, от които на шестима са повдигнати обвинения, уточни Златанов, като отбеляза доброто взаимодействие с прокуратурата по тази линия.

От началото на годината, само в граничния район между България и Република Северна Македония са унищожени около един тон конопени растения в прясно състояние - т.н. „зелена маса". За последния месец на територията на цялата страна са унищожени около 870 кг растения.
Голяма част от реализациите са в резултат на оперативно-издирвателни действия и се задържат лицата, които полагат грижи за тези растения, каза още Златанов.

В други случаи се пристъпва към унищожаване на насажденията, а целта е да не бъдат изсушени и да не достигнат до пазара.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
889
2
31.08 2023 в 15:00
24373
1
31.08 2023 в 08:51
да застанем от подветрената страна за инхалации
за един приятел питам...
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си
Член на екипажа на задържан във Великобритания танкер от руския сенчест флот е арестуван за нарушаване на санкциите
Княгиня Калина се самопоканила на шествието на семейството
Преводи на килограм
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си
Групата на Калашниците се хвалела, че е недосегаема