ВК Добруджа спечели Купата на България

OFFNews 30 април 2017 в 21:10 3350 0

Добруджа Добрич победи Монтана в епичен петгеймов трилър с 3:2 (21:25, 25:20, 16:25, 25:22, 15:9) гейма във финала на турнира за Купата на България и спечели трофея.

Монтанци играха по-добре в първата част, но резултатът мина през различни резултати, стигна се и до изравняване при 18:18, но тимът от северозападния град триумфира.

През втората част домакините се справиха със съперника си и взеха гейма с 25:20. В третия гейм отново Монтана спечели и поведе с 2:1.

След равностойна игра в четвъртата част и подкрепяни от феновете по трибуните, Добруджа успя изравни. Стигна се до тайбрек, където домакините съумяха да покажат по-здрави нерви и спечели с 15:9.

Това е трети трофей за Добруджа след спечелената купа през 2015 година и първенството през 2016 година.