OFFNews 29 август 2023 в 20:49 1141 0

Волейбол

Снимка cev.lu

"Лъвиците" не се противопоставиха на Нидерландия

България отпадна от Европейското първенство по волейбол за жени. Във Флоренция българките, водени от Лоренцо Мичели, загубиха с 0:3 (11:25, 13:25, 19:25) срещу Нидерландия на четвъртфиналите и приключиха участието си на шампионата на Стария континент.

Италианският специалист започна със състав: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мирослава Паскова, Мария Йорданова, Мира Тодорова, Мария Кривошийска и либерото Мила Пашкулева. Като резерви влязоха Мирела Шахпазова, Мерелин Николова и Вангелия Рачковска.

Българките изглеждаха емоционално и физически изчерпани след победата с 3:2 срещу Словакия в миналия кръг, дошла след драматичен обрат. В първия гейм "оранжевите" имаха преднина от 13:5 и 21:10, за да вземат аванс в мача при 25:11.

Във втората част играта на българския тим отново не спореше и Нидерландия отново диктуваше събитията на полето и спечели при 25:13. Опитите за нещо повече в атака на Мира Тодорова и Радостина Маринова не дадоха резултат и България отново отстъпи след категорично изостоване.

В последния гейм българките опитаха да бъдат равностойни на своя противник, но успяха да задържат резултата до 8:8. След това "оранжевите" поведоха с 16:12 и приключиха двубоя след 25:19.

Най-резултатна за България стана Радостина Маринова с 10 точки, а Елена Бечева добави още 7.

За Нидерландия със 17 точки се отличи Джулиет Лохиус.

Класирането в челната осмица на Евро 2023 осигури участие и на следващия шампионат на Стария континент за България.