Шампионът от Ролан Гарос допусна поражение в Куинс

Играещият пред собствена публика Джак Дрейпър победи Карлос Алкарас със 7:6(3) 6:3

Светлин Вълчев 20 юни 2024 в 19:01 1811 0

Джак Дрейпър изразява радостта си след най-голямата победа в кариерата си

Джак Дрейпър, след победата си над Карлос Алкарас

Финалистът от София Оупън Джак Дрейпър показа страхотна игра и победи защитаващия титлата в Куинс Карлос Алкарас. Това е най-голямата победа в кариерата на великобританеца.

Дрейпър спечели първия сет в тайбрек, а във втория - един пробив бе достатъчен. Алкарас спаси 2 мачбола при 2:5, но в следващия гейм играещият пред собствена публика запази самообладание и затвори мача с 6:3 във втория сет.

Дрейпър се намира в отлична форма, след като миналата седмица спечели титлата в Щутгарт. На финала той се наложи над Матео Беретини с 3:6 7:6(5) 6:4.

По-рано днес в Лондон Томи Пол надделя над Алехандро Табило с 6:3 6:4. Именно Пол ще е съперникът на Дрейпър в следващата фаза.

В двубой за класиране на четвъртфиналите друг представител на домакините - Били Харис, победи Джовани Мпетши Перикар с 6:4 7:5. По-късно Брандън Накашима ще се изправи срещу Лоренцо Музети.