Компанията Graviky Labs намери начин да превръща замърсяването във въздуха в мастило, предаде "Bored Panda".
Компанията патентова изобретение, което се закача за ауспуха на колите и улавя вредните сажди. После, чрез процес на пречистване, вредните емисии се превръщат в мастило.
"Същата технология може да бъде използвана върху лодки, комини и кранове", казва съоснователят на компанията Анирд Шарма.
Със създаденото мастило се произвеждат маркери, като най-евтиният е на цена от 25 долара за брой.
Един маркер съдържа вредните частици от замърсяването, което причинява един дизелов автомобил за 40-50 минути.
Вижте процеса на създаване на мастилото и маркерите във видеото:
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец