Любомир Тодоров 27 януари 2012 в 16:06 1650 0

Новак Джокович изпълнява форхенд. Снимка: БГНЕС

Снимка БГНЕС

Новак Джокович изпълнява форхенд

Водачът в световната ранглиста на тенисистите  Новак Джокович ще защитава титлата си от Откритото първенство на Австралия в Мелбърн.

В повторение на миналогодишния финал 24-годишният сърбин надделя след четири часа и половина игра над №4 в схемата Анди Мъри с 6:3, 3:6, 6:7(4), 6:1, 7:5. Така в неделя за трети пореден път в турнирите от Големия шлем ще спорят Новак и Рафаел Надал. Ноле започна великолепно мача и затвори с лекота първия сет. Сърбинът поведе с 2:0 гейма във втория и мнозина решиха, че Мъри се е предал. Шотландецът обаче спечели четири поредни гейма, а после и изравни частите. В третата Анди проби за 6:5 и после сервираше за сета. Джокович обаче реагира тутакси, поведе с 40:15 и върна брейка. В последвалия тайбрек Мъри поведе с 3:1 точки, но полетата бяха разменени при 3:3. След това четвъртият поставен взе три поредни разигравания, а после реализира втория сетбол. Новак  поведе с 4:0, преди неговият съперник да успее да вземе гейм. Но с това си и остана. Така пети сет трябваше да определи финалиста. В него четвъртият гейм продължи десет минути. Мъри спаси три точки за пробив, преди да докара нещата до 2:2. В шестия обаче Ноле ликуваше, след като постигна брейк с форхенд уинър. При 5:3 шампионът сервираше за победата. Но шотландецът проби на нула! После при 5:5 Анди профука три точки за пробив. На свой ред Джокович стигна до два мачбола в 12-ия гейм и ликува още при първия. Рафаел Надал води с 16-13 победи срещу Джокович, но белградчанинът спечели последните шест двубоя. Двамата за последно играха на финала на US Open, когато Новак се наложи с 6:2, 6:4, 6:7(4), 6:1.