Мария Габриел отива в Рияд, ще се срещне и с българите там

OFFNews 23 January 2024 в 08:12 1036 0
Мария Габриел

Снимка БГНЕС/архив

Вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел ще бъде на официално посещение в Кралство Саудитска Арабия на 23 -24 януари, съобщиха от МВнР.

Предвидени са нейни срещи с Н.В. принц Фейсал бин Фархан Ал Сауд, министър на външните работи, с Н.К.В принц Абдулазис бин Салман Ал Сауд, министър на енергетиката, с Н.Пр. инж. Халид Ал Фалих, министър на инвестициите и с Н.Пр. д-р Абдулла бин Мохаммед Ал Ал Шейх – председател на Консултативния съвет на КСА (Шура). 

На срещите ще се дискутират възможностите за разширяване на двустранното партньорство в редица сфери, сред които енергетика, икономика, инвестиции, образование и наука, култура, иновации.

В Рияд Мария Габриел ще проведе и среща с представители на българската общност.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    Няма коментари към тази новина !

     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две