По разказа "Урок по японски" от Виктория Бешлийска са писали преразказ седмокласниците на днешното национално външно оценяване по български език и литература, съобщиха пред БТА ученици, които излязоха от изпита от столични училища.
В последната задача от днешния изпит по БЕЛ от седмокласниците се изисква да създадат текст по неизучавана художествена творба.
Първата част от изпита беше с продължителност от 75 минути, а втората - от 90 минути.
Националното външно оценяване по български език и литература включва общо 26 задачи. 18 от тях са с четири възможности за отговор, от които само един е правилен.
Учебното съдържание за изпита обхваща материала от пети, шести и седми клас.
Верните отговори от днешния изпит можете да видите тук.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец