Няма установени нарушения на противоепидемичните мерки по откритите пазари. Спазват се изискванията за социална дистанция и безопасност. Потокът на клиентите е разделен и няма струпване на хора.
Това съобщи здравният министър Кирил Ананиев след проверките на Женския пазар и пазара "Димитър Петков".
"Видях хора, които разбират, че трябва да се спазват противоепидемичните мерки – социална дистанция, хигиенни условия, продавачите са с маски и ръкавици, организаторите на пазара бяха разделили потока на пазаруващите, за да няма струпване на хора. Търси се балансът между съхранението на здравето на хората и на бизнеса", каза министърът пред журналисти.
Той изрази увереност, че ако се създаде такъв постоянен режим, ще се търси възможност откритите пазари да работят и след празниците. Хората ще могат да пазаруват до четвъртък, включително. През празничните дни пазарите няма да работят, съобщи Ананиев.
Той допълни, че през всичките четири дни екип на МЗ и РЗИ ще бъде на терен, за да следи каква е ситуацията на пазарите и да вземе най-правилното решение за всички. Проверки се извършват и в големите търговски вериги. Организацията в тях се създава от собствениците на магазина, а отвън от РЗИ.
"Не противопоставяйте големите търговски вериги на пазарите, целта е една - да съхраним здравето на хората. Мерките са едни и същи, но на пазарите по традиция се струпват много хора и това, което видях днес, ми дава увереност, че хората разбират за какво става въпрос", коментира здравният министър.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец