Около 8 млн. лева ще получи БАН по различни проекти. За това се разбраха премиерът Бойко Борисов и финансовият министър Владислав Горанов с новоизбрания шеф на Академията акад. Юлиан Ревалски.
Така от правителството в оставка отговарят на притесненията на учените, че бюджетът им е орязан.
Финансирането ще бъде целево само за приоритетните изследвания.
Новият председател на Академията обеща, че ще търси ново поетапно финансиране.
Миналата седмица след поредица гласувания, прегласувания и извънредни заседания, народните представители отрязаха БАН от 10-те милиона лева, които първоначално бяха решили да ѝ дадат.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"