Манчестър Юнайтед спечели голямото дерби срещу Ливърпул

OFFNews 23 август 2022 в 00:08 1796 0

Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели голямото дерби срещу Ливърпул с 2:1 от програмата на третия кръг в Премиър лийг.

Това беше първи успех от началото на кампанията за "червените дяволи", които записаха загуби от Брайтън и Брентфорд в двата предишни кръга. За Ливърпул това пък бе първа загуба в шампионата през календарната 2022 година.

Джейдън Санчо откри резултата на "Олд Трафорд" в 16-ата минута, а Маркъс Рашфорд удвои в 53-тата. Мохамед Салах намали девет минути преди края, но това не помогна на Ливърпул да избегне поражението.

За първи път от 2018 година "червените дяволи" победиха големия си исторически съперник във Висшата лига.

Двубоят беше белязан и с протест на феновете на Манчестър Юнайтед срещу собствениците на клуба, като имаше опасност да не се проведе.