Юнайтед смачка Суонзи за 4 минути

OFFNews 19 август 2017 в 16:27 1422 0

Манчестър Юнайтед побди Суонзи с 4:0 в двубой от втория кръг на английската Висша лига. На стадион "Либърти Стейдиъм" възпитаниците на мениджъра Жозе Моуриньо вкараха три попадения в рамките на четири минути чрез Ромелу Лукаку, Пол Погба и Антони Марсиал.

Първото полувреме като цяло бе доста динамично, а домакините също атакуваха противниковата врата. Само в рамките на няколко минути двата тима удариха по една напречна греда - първо Джордан Аю от състава на домакините, а след това Фил Джоунс от състава на гостите.

В последната минута на първото полувреме Юнайтед взе аванс. Пол Погба засече с глава центриране от ъглов удар, Фабиански изби в напречната греда, но Ерик Байи засече пред голлинията - 0:1.

В последните 10 минути отбраната на Суонзи буквално рухна и гостите вкараха три гола между 80-ата и 84-ата минута. Първо Лукаку бе оставен сам в наказателното поле, където бе намерен от Мхитарян. Белгиецът не сгреши от тази позиция - 0:2.

Арменецът отново се отличи в прекрасна асистенция две минути след това, когато изведе технично Погба, който завърши отблизо.

В 84-ата минута авторът на третото попадение изведе своя сънародник Антони Марсиал. Нападателят стреля хладнокръвно в ъгъла за 0:4.

Манчестър Юнайтед оглавява класирането с пълен актив и впечатляваща голова разлика - 8:0. Суонзи остава с една точка след първите два кръга.