Кметът на Москва Сергей Собянин обяви връщането в руската столица на някои ограничителни мерки, свързани с разпространението на коронавирусната пандемия. Те влизат в сила от 25 октомври.
Сред тях са забрана възрастните хора (на и над 60-годишна възраст) да напускат дома си за 4 месеца - до 25 февруари.
Другата мярка е поне 30% от служителите на предприятията, които всекидневно пътуват, да преминат към работа от вкъщи.
Работниците, които са били напълно ваксинирани или наскоро са се възстановили от COVID-19, няма да бъдат засегнати от промяната. Решението е заради резкия скок на заболелите в Московския регион през последните седмици.
Във вторник Русия отчете нов рекорд от 1015 смъртни случая - най-високият брой за денонощие от началото на пандемията, както и 33 740 нови инфекции за последните 24 часа.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел