Изцяло американски полуфинал на US Open

OFFNews 06 септември 2017 в 09:07 3597 0

САЩ ще имат финалист при жените на последния за годината турнир от Големия шлем US Open. Това стана факт, след като до полуфиналите достигнаха местните тенисистки Слоун Стивънс и неостаряващата Винъс Уилямс, които ще се сразят за място в големия мач.

По-голямата от сестрите Уилямс победи в четвъртфинален сблъсък тази нощ 14-ата в света чехкиня Петра Квитова с 6:3, 3:6, 7:6 (2). Двубоят продължи цели два часа и 34 минути, като Винъс направи пет аса, седем двойни грешки и записа три пробива.

При мъжете също стана ясен първият полуфиналист. Това е испанецът Пабло Кареньо Буста, който достигна до тази фаза на US Open, след като спечели с 6:4, 6:4, 6:2 срещу Диего Щварцман от Аржентина.

За Кареньо Буста, който е поставен под номер 12, това бе първи мач в турнира срещу тенисист, който не е минал през квалификациите.

За място на финала той ще спори с надеждата Кевин Андерсън, който разплака надеждата на домакините Сам Куери след 7:6 (5), 6:7 (9), 6:3, 7:6 (7).