Григор Димитров стартира в Мелбърн (следете на живо)

OFFNews 17 януари 2017 в 10:13 4133 0

Григор Димитров излиза като фаворит в първия си мач на Откритото първенство на Австралия срещу местното момче Кристофър О`Конъл. Той е извън топ 230 в световната ранглиста, но не бива да бъде подценяван.

Гледай ТУК. Или ТУК

За хасковлията това е осмо участие на турнира в Австралия. Той ще се опита да спечели 12-ата си победа в 18 срещи в надпреварата. Досега Гришо е губил само веднъж на старта - преди четири години от Жулиен Бенето.

В последните два сезона Димитров се представи добре в Мелбърн, като загуби в осминафиналите от настоящия №1 в ранглистата Анди Мъри през 2015, а миналата година и в третия си мач от Роджър Федерер.

Най-доброто му постижение пък датира от 2014-а, когато лидера в тогавашното подреждане Рафа Надал го обърна, след като загуби първия сет. При успех днес Димитров ще се изправи срещу Хьон Чун или Ренцо Оливо в следващата фаза.

Развоят на мача

- Съперниците вече разгряват.

- Мачът започна, нашето момче откри с ас.

- Българска агитка скандира "Само Григор, оле".

- Геймовете са 1:1, домакинът взе трудно своето подаване.

- Григор е безжалостен при сервис и поведе 2:1.

- Отново размяна на геймове и 3:2 за Димитров, който изпусна отлична възможност за пробив.

- Никакъв пробив и 4:3 за таланта от Хасково.

- Идва ли моментът! Григор води 5:4, а изглежда съперникът му все по-трудно взима своите подавания.

- 5:5!  Българинът като че ли подцени някои топки в последния гейм.

-  7:6 (2). Първият сет е за Григор Димитров!

- Светкавичен пробив и 1:0 за нашето момче във втория сет.

- 3:1 за Гришо, мачът отива към бърза развръзка.

- 4:2, Димитров владее положението.

- Мачът е пред своя край, Димитров води 5:3

- 6:3 ГРИГОР ДИМИТРОВ продължава  напред, чакаме третия гейм.

- Нашето момче дръпна бързо 4:1, мачът се доиграва.

- 5:2 за Григор, чакаме края всеки момент.

- 5:3, австралиецът върна един гейм, но Гришо вече има три мачбола.