Емил А. Георгиев е завършил Националната гимназия за древни езици и култури в София. Дипломирал право във Виенския университет и специализирал в Queen Mary College, University of London. Дългогодишен служител в юридическия отдел на Siemens AG във Виена.
Като адвокат и представител по индустриална собственост работи на пресечната точка между технологиите, маркетинга и правото в собствената си кантора. Преподавател към катедра "Творчески индустрии и интелектуална собственост" в УНСС.
Активен застъпник за свободен интернет и защита на цифровите права на гражданите. Автор на разработки за електронно гласуване и конституционна реформа на съдебната власт.
Член-учредител на ПП ДЕОС и неин председател до декември 2016. Активист за гражданска, обществена и политическа промяна. Понастоящем кандидат за народен представител в 24-ти МИР София от коалиция „Да, България“.
- С теб се познаваме още от училище, така че няма да си говорим на "Ви". През 90-те заедно ходихме на митинги и чакахме промяната. Кога реши ти самият да станеш политик и да правиш събитията, вместо да чакаш някой друг да ги направи?
Влязох в политиката преди три години – след месеци на демонстрации през лятото на 2013 г. срещу Пеевски и Орешарски, един от основателите съм на ПП ДЕОС. Направихме партия, защото видяхме, че с мафията, владееща държавата, трябва да се борим с политически средства, а не само с улични демонстрации. Те могат да свалят правителства, но само добрите закони и тяхното добро прилагане са тези, които не позволяват на едно лошо правителство да дойде и да остане на власт. Сега ДЕОС е част от коалицията „Да, България!“.
За каква България мечтаеш?
За България, в която всички ние с удоволствие живеем, учим, работим и играем. За справедлива и просперираща страна. За дом на моите деца.
Кои са основните притеснения на хората към политиците?
Че ги лъжат - докато са в кампания, за да влязат във властта. После като влязат, че работят за тях, а всъщност решават собствените си проблеми и нехаят за хората. Примери, кой от кой по-нагъл, колкото искате. Заради купен и корпоративен вот, хората някак изгубиха вяра в собствения си глас и че могат нещо да променят. Много положително приемат политици, които търсят директния контакт и разговарят с тях, изслушват ги, приемат критика и предлагат решения.
Защо е нужно да има повече юристи и въобще по-образовани хора в Парламента?
Защото само доброто желание за промяна не е достатъчно. Основната работа на Парламента е да твори закони, да създава право и правила от високо качество. А за това се искат прависти. Като практикуващ адвокат имам доста критики към настоящото ни законодателство. Най-вече заради проблемите, които създава на съдилищата и администрацията, които пък трябва да го прилагат. Накрая контрата е у хората, а по сегашния начин убеждението им, че липсва справедливост, само се задълбочава. На този фон не бива да има учудени, че у нас имаме имотна мафия, кражби на фирми или осъдени и ограбени без знанието им граждани. И най-късно тук идва темата за правосъдието, дето нито се яде, нито се пие, но пък решава съдби. И тъкмо за него ще работя, като бъда избран за народен представител от 24-ти МИР в София – за истинско правосъдие, което не създава жертви, а решава проблеми. Правосъдна реформа – истинска и дълбочинна – реформа за хората.
Кое е основното, което им липсва на хората в България, според теб?
Вяра и добри примери. Добри примери от овластените - такива просто няма. С много малко изключения. И като няма достатъчно добри примери, хората търсят връзки, ходатайства и дори натиск, за да си решат проблемите. Защото не вярват, че може по друг начин, по правилата.
Избори 2017
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
42249
2
09.03 2017 в 17:07
29585
1
09.03 2017 в 16:37
Ще ми се да беше друго, но уви. Стадното мислене преобладава.
Последни коментари
Терористът на коледния базар в Германия бил противник на исляма
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан: Преминаваме от военно време към ера на мир
Километрично задръстване на магистрала ''Тракия'' в посока Бургас
Орбан: Преминаваме от военно време към ера на мир
Орбан: Преминаваме от военно време към ера на мир