Словакия ще заведе дело срещу ЕС заради планираното квотно разпределение на бежанците, обяви министър-председателят на страната Роберт Фицо, цитиран от Reuters. Предвижда се 120 000 души да бъдат заселени в европейските държави, като за Словакия заминат 802 от тях.
Словакия, Чехия, Унгария и Румъния се обявиха против задължителните квоти, чиято цел е да бъдат облекчени Италия и Гърция, които поемат най-голямата тежест на мигрантската вълна, но претърпяха провал при гласуването по време на срещата на вътрешните министри в ЕС през септември.
Фицо допълни, че Словакия ще внесе жалбата преди 18 декември в Съда на Европейския съюз.
"Ние ще предприемем правни действия в съда в Люксембург скоро, ще говорим за това тази седмица", обяви Фицо в неделя в телевизионен дебат.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.11 2015 в 13:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата