Президентът Росен Плевнелиев се чувства обиден от критиките, които понесе заради гафа по време на новогодишната реч. Плевнелиев обясни, че се гордее много с обръщението и посланията в него.
“Президентът не отговаря за техническата реализация и за визуализацията на обръщението. Затова считам, че тези, които тръбяха „гафът на Плевнелиев”, се отнесоха с неуважение както към държавния глава, така и към президентската институция като цяло”, обясни той.
Плевнелиев уточни, че концепцията на новогодишната реч е дело на неговия екип, но техническата реализация е на БНТ, откъдето са взети кадрите. “По случая в президентството правим проверка и е възможно да има наказани служители поради недостатъчното им внимание в обръщението ми да се появи снимка, която не съответства на изискванията ни”, увери президентът.
Според Плевнелиев след речта му акцентът е паднал върху грешката с кадъра от Аспен, който илюстрира Пампорово, а не толкова върху посланието на неговото обръщение.
“Гордея се с тази реч и ми се иска повече хора да чуят и да разберат посланията в нея. Обещавам да ги припомням често през тази година. Надявам се новогодишното ми обръщение да е докоснало сърцата на българите, защото е искрено и отразява дълбоката ми вяра, че можем повече като народ”, казва още президентът.
Плевнелиев посочи, че е имало и много българи, които са се свързали с него, за да изразят подкрепата и одобрението си от речта му. “Тези хора споделиха, че обръщението е приковало вниманието им, накарало ги е да се почувстват горди от постъпките на сънародниците ни”.
В заключение Плевнелиев допълва, че се надява посланията му да бъдат чути. “Сигурен съм, че както сега, така и занапред ще има по-съществени задачи, които ни предстои да решаваме заедно. Такъв беше и смисълът на моето обръщение”, казва той.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
06.01 2013 в 12:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.01 2013 в 07:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.01 2013 в 07:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.01 2013 в 00:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.01 2013 в 21:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.01 2013 в 20:12
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.01 2013 в 19:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.01 2013 в 18:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.01 2013 в 18:25
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.01 2013 в 18:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие