Шест медала завоюваха българските ученици на 18-ата Международна астрономическа олимпиада, съобщи Министерството на образованието.
Тя се проведе от 6 до 14 септември във Вилнюс, Литва. Участваха 20 отбора от 18 държави с близо 90 участници.
Българският отбор спечели един златен, три сребърни и два бронзови медала.
В отделните възрастови групи класирането е:
Младша възраст:
Виктор Мирев, МГ „ Д-р Петър Берон”, Варна – сребърен медал
Теодор Алексиев, СМГ „П. Хилендарски”, София - сребърен медал
Димитър Томов, МГ „Баба Тонка”, Русе – бронзов медал
Старша възраст
Даниел Дакев, МГ ”Гео Милев”, Плевен – златен медал
Константин Карчев, Американски колеж, София – сребърен медал
Александър Атанасов, МГ ”Гео Милев”, Плевен – бронзов медал
Ръководители на националния отбор са доц. д-р Алексей Стоев от Института за космически изследвания и технологии при БАН, Филиал Стара Загора, и д-р Ева Божурова от Народна астрономическа обсерватория и планетариум „Н. Коперник” във Варна.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.09 2013 в 17:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.09 2013 в 15:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера