
Парите от европейските програми за младеж и управлението на Държавната агенция за закрила на детето ще отидат в ръцете на близката до Лютви Местан бъдеща министърка на младежта и спорта Мариана Георгиева-Бенчева.
Това стана ясно от изложението на номинирания за министър-председател Пламен Орешарски от трибуната на Народното събрание при представянето на проектокабинета му.
Програмите за младеж се вземат от образователното министерство и се прехвърлят към спортното.
Агенцията за детето пък досега бе под шапката на социалното министерство.
Орешарски анонсира промени в 4 министерства и създаването на едно ново.
Министерството на регионалното развитие и благоустройството става Министерство на регионалното развитие; Министерството на икономиката, енергетиката и туризма става Министерство на икономиката и енергетиката; Министерството на образованието, младежта и науката става Министерство на образованието и науката; Министерство на физическото образование и спорта става Министерство на младежта и спорта.
Създава се ново министерство - на инвестиционното проектиране. Ще го оглави арх. Иван Данов, колега в УАСГ на арх. Калин Тихолов. Тихолов бе първата номинация за този пост, но след публикация на OFFNews тя бе свалена.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.05 2013 в 17:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.05 2013 в 11:20
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Последни коментари
SashkV
Украинците си отиват. Заради хаос и омраза
SashkV
Украинците си отиват. Заради хаос и омраза
rincewind
Дайте им Оскар! Вместо с ранени солдати Путин се срещнал с агенти на ФСБ
230 млрд баксов
Само в едно поделение: 115 руски договорни войници уволнени заради отказ да воюват в Украйна
denim3@mail.bg
ГЕРБ бранят ''Евролаб 2011'', а собственикът твърди, че премиерът стои зад атаката по фирмата му
Johnny B Goode
АвтоВАЗ пак не можа да `запали`, няма части и компоненти за производството