
Бившият шеф на дирекция „Фондове на Европейския Съюз за Околна среда“ в екоминистерството Шинка Маринова ще отнесе глоба от Комисията за предотвратяване и установяване на конфликта на интереси (КПУКИ). Върховният административен съд преди дни потвърди решение на КПУКИ от 2011 г., че бившият служител на Министерството на околната среда (МОСВ) била в конфликт на интереси. Предстои комисията да определи санкцията за Маринова.
Шинка Маринова ръководеше дирекцията (която участва в управлението на оперативната програма „Околна среда“) до август 2009 г. и бе уличена в конфликт от държавната комисия.
Причината е, че е получавала заплащане като консултант на фирма „ГЕОС“, която е спечелила обществена поръчка на дирекцията в ековедомството. Като консултант тя е съставяла документи, използвани пред звеното, преди да изтече задължителният по закон 1-годишен срок от напускането й.
Обществената поръчка е била на стойност 38 хил. лв.
Още по темата

Шеф на комисията за конфискация не бил в конфликт на интереси

Членовете на КЗК в конфликт на интереси ще останат ненаказани

Скандалната депутатка Вяра Петрова привикана от Комисията за конфликт на интереси



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Би Би Си: Хари и Меган се прибират днес във Великобритания
Мирчев към Борисов: Спрете да държите държавата като заложник
ВАС постанови, че Костадин Костадинов е тормозил Соломон Паси
Бившият украински военен министър стана съветник в италианско министерство