Хората под 55 години във Франция, на които е поставена само една доза от ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca, ще получат друга ваксина при втората доза, предаде Франс прес, като се позова на здравните власти.
За целта ще бъдат използвани ваксините на Pfizer-BioNTech и Moderna. Мярката ще засегне 533 хиляди души във Франция.
На 19 март френските власти взеха решение да преустановят употребата на ваксината на AstraZeneca при ваксинирането на хора под 55 години.
По-рано подобно намерение обявиха експертите от института "Робърт Кох" в Германия, които препоръчаха на ваксинираните на възраст под 60 г. с първа доза от AstraZeneca, да бъде поставяна РНК ваксина. Условието е да са изминали 12 седмици от първата игла.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел