Администрацията на Тръмп получи временно зелена светлина за депортиране на мигранти

OFFNews 24 June 2025 в 10:41 1270 1
Сградата на Върховния съд на САЩ на Капитолия във Вашингтон.

Снимка БТА/АП

Сградата на Върховния съд на САЩ на Капитолия във Вашингтон.

Върховният съд на САЩ временно разреши на администрацията на американския президент Доналд Тръмп да депортира мигранти в трети страни, предаде ДПА, цитирана от БТА. 

Решението идва след извънредна жалба на правителството срещу постановление на федерален съдия в Бостън. Съдията бе разпоредил, че мигрантите трябва да получат срок за обжалване на депортирането си, особено когато са изпращани в страни, които са далеч от родината им.

В жалбата си правителството твърди, че федералният съдия се е намесил неправомерно в правомощията на президента в областта на външната политика. Според администрацията на Тръмп мярката засяга някои от „най-лошите случаи на нелегални чужденци“.

Решението на Върховния съд на САЩ не е окончателно. Въпросът ще продължи да се разглежда в американските съдилища от по-ниска инстанция в цялата страна.

Министерството на вътрешната сигурност определи решението на Върховния съд като победа за сигурността на американския народ, тъй като сега мигрантите ще могат да бъдат изпращани в държави, които са готови да ги приемат. 

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2985

    1

    Джендо Джедев

    24.06 2025 в 11:05

    Краснов - като нашите юнаци Шиши и Боце. "Напазарувай си съдии, па си накриви калпака!", както би казал бай Ганьо.