Протест ''Да свалим бухалките на дерибеите'' в София, митинги и в Лондон, Брюксел, Берлин и Мюнхен

След ареста на кмета на Варна Благомир Коцев ПП се опитва да върне масовити митинги от 2020 г.

OFFNews 16 July 2025 в 06:53 12403 11
Кметът на Варна Благомир Коцев

Снимка БГНЕС/архив

Кметът на Варна Благомир Коцев

"Да свалим бухалките на дерибеите" е надсловът на протеста от 18:30 ч. днес пред Съдебната палата в София, организиран от Правосъдие за всеки. Той е в подкрепа на задържания кмет на Варна Благомир Коцев. 

Предвидено е и шествие до площад "Народно събрание". Протестът ще се проведе ден преди заседанието на Софийския апелативен съд по обжалване на ареста на Коцев по обвинения за участие в организирана престъпна група.  

Избирателното правосъдие, в най-уродливата си форма, се занимава с "кражби" на кметове, арести и досъдебни производства за корупция срещу най-мажоритарните представители на народа - кметове и зам.-кметове на големите градове. В ареста и съдебните зали не попадат обаче представители на ГЕРБ, ДПС-Ново начало, БСП или "Има такъв народ" - там "всичко е наред", заявяват организаторите. 

От "Продължаваме промяната" се опитват да върнат масовите митинги от 2020 година. Вчера бившият съпредседател на "Продължаваме промяната" Кирил Петков публикува емоционален призив във Фейсбук: 

В сряда протестът не е партиен. Това е протест на всички граждани, които не искат България да се превърне в Беларус или Грузия, не искат диктатура, беззаконие, държава на две мутри. 

Пиша тези редове не като бивш политически лидер, а като гражданин на България, който вижда, че родината му се пързаля по наклона към диктатурата. Тук вече няма място за политически украси. Всички линии бяха преминати и сега се обръщам към вас като гражданин:

Колеги от ГЕРБ, искате ли всички да се снимате до Пеевски с герба? Знаете ли, че ако не му изпълните всяко желание, ще ви спретнат набързо и на вас кална атака. Бойко няма да ви пази, той е готов да хвърли всеки от вас под автобуса. Вие го знаете по-добре от всеки. Ако не бяха неговите грехове и вие нямаше да сте рамо до рамо с Пеевски. Снимките пред герба са реално публично изнасилване пред хората. Вие сте първите, към които тази машина ще упражни натиск и ще държи на синджира на зависимостта. Не е ли време и вие да кажете стига?!

Росене, премиере, не им давай да те разхождат като мечка, да те слагат за параван дори за това безобразие с Благо. Помниш ли Костинброд? За натиска върху теб? Това ли искаш да завещаеш на децата си?

Даниеле, спомни си как те направиха да си говориш сам във външното министерство, разкарваха те по съдилища тези същите, които сега искат да те ползват като маша за мръсни поръчки! Готов ли си в сряда да биеш хора, ако тези хора протестират срещу това, от което ти лично си бил жертва?
Колеги от АПС, съжалявам, че когато започнаха с вас, не се усетихме, че това не е вътрешна ДПС интрига, а е започнала атака срещу правовия ред в държавата. Двете мутри си повярваха, че за тях закони няма. Грешка беше, която трябва сега да поправим. Този протест не е политически, той е национален. Излезте и вие.

Има ли граждани от ИТН и БСП, които не могат да преглътнат че техните партийни лидери са се подложили на тиранията на двете мутри? Може и те да са имали същия натиск като Благо, но да не са издържали. Лидерите на БСП да не са искали да прекарат дни и нощи по арестите? Не ви ли заплаши именно Пеевски, че ще ви вземе централата на “Позитано”, ако не му се подчините? Аз знам, че има съвестни хора във вашите редици. Знам също, че Корнелия не можаха да я огънат, колкото и да им се искаше. Помогнете на БСП да се изправи, като излезете и вие на улицата в сряда.

За бившите колеги от Единение, СЕК, Ние идваме, Мутри вън – знам, че ни упреквате за много неща, но време е да загърбим грешките от миналото и да покажем на тези мутри, че има граници, които не могат да преминат. Спаси София – знам, че това е и ваша битка от години.
Колеги от другите партии, които вярвате, че България трябва да бъде правова, силна европейска държава, елате и го заявете с нас на площада. Та всички ние заедно сме този народ, а делението между нас дава сила на диктатурата на онези двамата.

Нека на този протест, да си оставим партийните книжки, и да излезем и да кажем България няма да бъде евразийска диктатура! Всички българи за свободна европейска България с истински правов ред излезте да кажете на двете мутри стига! Няма да стане така!

Протести под надслов „Не на прокурорския произвол в България!“ ще се състоят днес и в Лондон, Брюксел, Берлин и Мюнхен. Българите в чужбина се организират в социалните мрежи. 

Събираме се отново, за да защитим правото и справедливостта в България от пленените институции, които се опитват да ги унищожат, нападайки всеки, който не е техен съучастник. Присъединете се към протеста тази сряда вечер - нека покажем отново, че да не живеем в България не значи, че не милеем за България! Благомир Коцев – кмет на Варна, една от личностите, които дръзнаха да се изправят срещу местната мафия и схемите ѝ – днес е под ударите на същата система, която години наред унищожава всеки дръзнал да е почтен и независим в България, заявяват българите, които живеят в четирите града. 

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2985

    11

    Джендо Джедев

    16.07 2025 в 15:54

    DrohBoli,

    ПП са водели популистка политика? Моля? Кое й беше популистко? Донякъде грешката им беше, че точно политиката им в началото трябваше да бъде леко популистка. А те тръгнаха с рогата напред да оправят батаците на Боце доста наивно. И това им коства много.

    Сглобката беше опит да се излезе от патовата ситуация. Като говориш за "препиране", за колко ли хора Боце и мафията му са станали по-бели след сглобката? По-ското ПП-ДБ се окаляха, а не че Боце е станал по-чист.

    -1043

    10

    Октим

    16.07 2025 в 13:34

    Протестите не само, че трябва да се върнат, но и утроят, тъй като свинеподобните, които трябва да бъдат пометени са две бройки, а не само един банкянски шопар, както преди 5 години!

    2800

    9

    Юда

    16.07 2025 в 12:29

    ПП водеха една нормална и прогресивна политика и бяха глъдка свеж въздух. За 6 месеца политика дръпнахме напред по всички икономически параметри като за 4 години под ГЕ(р)П. Проблемът беше в това, че те си мислеха, че като вземат един мандат и хоп борбата е свършила.

    ПП просто бяха наивни и не можеха да си представят, да загатнат дори, на каква кочина е заприличала прокуратурата и съдебната система в милата ни родина. Никой от тях не се бе въргалял в калчищата със свинете там. Те живееха с розовите мечти, че някой ще посмее да си мръдне и малкото пръстче срещу *ШЕФА*.

    2000

    8

    DrohBoli

    16.07 2025 в 12:15

    Джендо Джендев

    Правителството на Петков водеше популистка политика, спорни мерки и безсмислени маневри, като ареста на баце. После сглобката беше перфектно препиране на двамата дебелаци и сега сме изненадани от резултата. Алтернатива няма, но за да стигнем до тази безалтернативност съществен принос имат самите ПП-ДБ.

    2800

    7

    Юда

    16.07 2025 в 11:57

    Честито ни драги другари съпартийци. ГЕ(р)П и Ново Насрано ни върнаха 40+ години назад. По класически комунистически начин неудобните се премахват. От другия месец се връщат червените членски книжки. От догодина ДС няма да работи само задколистно, ами ще е отново официален държавен орган. Пази Боже боко и дуди - наш`те нови будители и на тате Тошо най-големи любимци...

    3000

    6

    Costaman

    16.07 2025 в 10:47

    Корупция е далавера в която ПП не участва.

    2985

    5

    Джендо Джедев

    16.07 2025 в 10:07

    DrohBoli,

    Как, по-точно, пропиляха гражданската енергия от 2020? Спечелиха изборите, но бяха прекалено крехка сила, за да се справят с октопода на Боце, пуснал пипала и метастази като Пламенка. А Ганьо, вместо да ги подкрепи, почна да нарича тоя и оня "Квадратни гащи". И да ходи за гъби вместо на избори. Разбира се, окуражаван от всички медии, тролове и вся остальная сволоч на Боце и с-ие. Ето това пропиля енергията от 2020, а не друг.

    Хайде сега кажи кой е алтернатива на ПП-ДБ!

    3115

    4

    230 млрд баксов

    16.07 2025 в 09:32

    Терзиев и Коцев спряха най-големите кранчета на ДС мафията в София и Варна. Затова активното мероприятие е срещу тях.

    И затова е много важно сега да застанем зад Благо Коцев.

    За да отвоюваме държавата от прасетата и пламенките!!!

    Вижте малката спретната къщурка на Пламенка в Евксиноград, спестена от детски закуски:

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1272378627586810&set=a.477723033719044

    3168

    3

    user4eto

    16.07 2025 в 09:18

    DrohBoli, тази маса избиратели, до кой да застанат иначе?
    Един, единствен пример дай.
    Това за ДС, си е чиста тиквена опорка.

    1205

    2

    СребъренЛок

    16.07 2025 в 09:17

    Абе Съюза на Съдиите, вашия съюз, ваште хора защо излязоха с декларация срещу вас?
     
    X

    Емил Дечев: Няма наши хора. Има престъпления.