Нов инцидент преди мач на Лион

OFFNews 16 април 2017 в 21:00 4459 0

Мачът от френската Лига 1 между Бастия и Лион беше прекратен след първата част при 0:0 заради проблеми с феновете на домакините от Корсика.

Те първо нахлуха на терена на загрявката и започнаха да удрят, ритат и блъскат футболистите на Лион още на загрявката, а след това историята се повтори и на почивката, като тогава дори един стюард се включи в боя над гостите.

Началото на срещата закъсня с 55 минути. Запалянковците на Бастия твърдяха, че са били провокирани от футболиста на Лион Мемфис Депай, който по време на загрявката бил хвърлил топка по тях.

Това е втори инцидент в мач на Лион в рамките на няколко дни, след като в четвъртък мачът им с Бешикташ в Лига Европа беше забавен заради сблъсъци с ултрасите на турския отбор, които замеряха с петарди френската публика.

До последно се умуваше дали мачът да започне. В крайна сметка се реши двубой да има, но след атаката на почивката той беше прекратен.