Надежда Нейнски ще регистрира Гражданско сдружение „Единство“, което ще обедини привържениците на синята идея.
Това съобщи самата тя в петък вечер пред БНТ.
Бишият външен министър и член на СДС уточни, че решението е по инициатива на млади десни привърженици.
Сдружението е резултат от инициативата „Единство“, която действаше в рамките на "Синята коалиция" и имаше за цел да обедини отново ДСБ и СДС.
Основните защитници на тази идея бяха бившите членове на СДС Надежда Нейнски и Мартин Димитров.
По думите на Нейнски не е задължително сдружението да прерасне в политическа формация.
„Съюз „Единство“ не се формира, за да прерасне в поредната партия, която да влезе в преговори и в търсене на позиции“, подчерта Нейнски.
Решението за регистрацията на „Единство“ идва по-малко от седмица, след като Нейнски обяви, че очаква единна десница на изборите.
Тогава тя не се ангжира с предположение кой от сините лидери може да обедини десните избиратели.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.12 2012 в 13:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.12 2012 в 11:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски