Ситуацията в България, в която главният прокурор Сотир Цацаров поиска отнемане лиценза на ЧЕЗ, е политическа игра, коментира чешкият министър-председател Петр Некаш, цитиран от всекидневника "Право".
"Дълбоко съм убеден, че целият случай около ЧЕЗ е политическа игра", споделя премиерът.
Местните медии припомнят, че чешката държава има мажоритарен дял в ЧЕЗ, която пък е единственият доставчик на електроенергия в Западна България.
"Ако погледнете структурата на цените на ел.енергията в България, ще видите, че възобновяемите източници имат много по-голям дял на разтежа от ЧЕЗ. Освен това, можем само да спекулираме с това колко е близък Цацаров с бившия премиер Бойко Борисов, който всъщност задейства целия случай", казва Некаш.
Премиерът повтаря и тезата, която по-рано този месец чешката държава изложи и пред Еврокомисията - че има съмнения относно независимостта на органа, който ще взема решение за евентуалното отнемане на лиценза. По думите на Петр Некаш "отправените от Цацаров обвинения не са били разследвани от независим регулатор. Никой освен независим регулаторен орган не може да отнеме лиценз. Можем само да се надяваме, че България ще процедира съобразно принципите на закона и европейските стандарти." Той добавя, че наскоро Чехия е подкрепила желанието на България да влезе в Шенгенското пространство.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20.03 2013 в 21:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
20.03 2013 в 13:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
20.03 2013 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
20.03 2013 в 12:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Цените на петрола продължават да се понижават
Извънземен! Лео Меси вкара хеттрик, счупи куп рекорди
Правителството представи СИГМА, която показва как се харчат обществените средства
''И Навална да дойде след Путин, ще е същото'', възгледите на убития художник Семьон Скрепецки
''И Навална да дойде след Путин, ще е същото'', възгледите на убития художник Семьон Скрепецки