2-годишно дете падна от третия етаж на кооперация в Казанлък

OFFNews 15 May 2020 в 09:21 4151 0
2-годишно дете падна от третия етаж на кооперация в Казанлък

2-годишно дете падна от третия етаж на кооперация в центъра на Казанлък, съобщи Нова телевизия. 

Момиченцето се е промушило между пръчките на парапета и е паднало във вътрешния двор на блока.

Детето е настанено за лечение в Университетската болница в Стара Загора и е в стабилно състояние.

В момента на инцидента за него са се грижили баба му и дядо му.

"Основният удар е в областта на таза. По данни на колеги от ортопедията счупването не налага оперативно лечение", каза д-р Иван Миндов от УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович" в Стара Загора.

"Направили сме и контролна ехография на корема. Не се наблюдава свободна течност, която да налага спешно оперативно лечение. Детето най-напред ще бъде прието в реанимация под 24-часово активно наблюдение. Хубавото е, че няма травма на главата", каза още той.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски