Сноудън стана ректор на Университета в Глазгоу

OFFNews 23 април 2014 в 18:32 5598 3

Едуард Сноудън по време на речта си в пряко включване от Русия

Бившият служител на ЦРУ Едуард Сноудън стана ректор на Университета в Глазгоу, съобщи Би Би Си.

За мен е чест да заема този пост и съм разочарован, че не мога да присъствам лично, тъй като не ми е разрешено да пътувам до Великобритания, обяви 30-годишният Сноудън чрез включване на живо от Русия, където пребивава като бежанец.

Обръщението на Сноудън изслушаха около 200 души – студенти и служители на университета.

Бившият служител на ЦРУ посочи, че възнамерява да ръководи университета по най-добрия начин, на който е способен, въпреки че избирането му за ректор беше прието със смесени чувства.

Въпреки това, което казва правителството, днес, сега това, което научаваме, е, че обществото чувства нещо различно, студентите чувстват нещо различно, допълни Едуард Сноудън.

Хората имат право да знаят каква политика води тяхното правителство. Не е нужно да знаем имената и идентичността на всяка цел на наблюдение или операция, но трябва да знаем основните линии и какво прави правителството в наше име или против нас, подчерта Сноудън.

Идеята, че вярваме в нещо, че трябва да застанем зад нещо, е това, което възнамерявам да следвам и което ще ме води в работата ми като ваш ректор, каза в заключение той.

Ректорът на Университета в Глазгоу се избира от студентите за срок от 3 години. Сред задълженията на ректора е да работи с представителите на Студентския съвет, както и да отнася молбите на студентите по различни въпроси до управлението на университета.

Бившият служител на ЦРУ стана известен, след като с помощта на британски журналист извади наяве „мръсни тайни“ от кухнята на американските тайни служби. От неговите данни стана ясно, че САЩ са подслушвали телефоните на милиони обикновени хора, на 35 държавни лидери, сред които и германският канцлер Ангела Меркел.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
     
    X

    Историята на коледните лампички