Корабът "Гам Експрес" изпрати сигнал за бедствие в Керченския пролив, заяви Южната транспортна прокуратура на Русия, цитирана от Ройтерс.
"Южната транспортна прокуратура контролира безопасността на корабоплаването във връзка с изпращането на сигнал за бедствие от страна на плавателния съд "Гам Експрес" в Керченския пролив", се казва в изявление, публикувано в "Телеграм".
Интерфакс съобщи, че корабът изпратил сигнала заради забавяне в изплащането на заплати и липса на храна.
"Екипажът просто не е получил заплатите си в продължение на три месеца и няма храна. Храна за последно им бе доставена на борда на 16 ноември, всичката свърши. Ето за това сигнализират", заяви Руският профсъюз на моряците.
Керченският пролив свързва Черно море с Азовско море и е значим морски транспортен маршрут, отбелязва Ройтерс, цитирана от БТА.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец