Обезщетенията, които служителите на "Булгартабак" са получили, за да напуснат работа, са манипулация. Това стана ясно по време на протестите на уволнените служители на БТ пред Народното събрание.
"Това, че хората взимат между 15 и 30 хил. лева е манипулация. Хората искат да работят, големият въпрос е кой е собственик на "Булгартабак", каза днес Любка Георгиева, конфедерален секретар на КТ "Подкрепа".
Протестът на служителите на "Булгартабак" бе подкрепен от КТ "Подкрепа" и КНСБ.
Демонстрантите излъчиха и свой представител, който да влезе в парламента и да разговаря с народни представители.
416 от 420-те служители на софийския клон на "Булгартабак" остават без работа.
Компанията обвини негативната медийна кампания, заради което спаднали поръчки.
"Алармираме, че с безпрецедентни и незаконни действия мениджърският екип на БТ освобождава работещите от дружествата, като само за София е освободен 90% от персонала", пишат демонстрантите в своята декларация.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.03 2016 в 12:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
30.03 2016 в 11:40
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
30.03 2016 в 11:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
30.03 2016 в 11:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден